EURUSD wzrósł do 1,1900, jakie są perspektywy?

EURUSD wzrósł do 1,1900, jakie są perspektywy?

Źródło: Wydarzenia ekonomiczne 27 listopada 2020 r. – Kalendarz rynków admirałów Forex

Dzień Dziękczynienia i Czarny Piątek (w przypadku zaktualizowanych godzin handlu, odwiedź naszą stronę internetową) prawdopodobnie doprowadzą do cichego i cichego zamknięcia tygodnia handlowego. I najprawdopodobniej sytuacja będzie się rozwijać równomiernie dla rynku par walutowych w ogóle, a EURUSD w szczególności.

Chociaż w ostatnim czasie ta para zaczęła widzieć całkiem dobrą perspektywę. W środę EURUSD powrócił do 1,1900 i wzrósł wyżej, dzięki czemu w ostatnich tygodniach 2020 r. wzloty wyniosły 1,2000, a w ostatnich tygodniach 2020 r. były jeszcze wyższe.

Dlaczego robimy tak optymistyczną prognozę, teza:

Środa była bardzo pozytywna czysto technicznie. Grudzień jest zwykle dobrym sezonem dla tej pary walutowej. Istnieją wszelkie powody, aby sądzić, że Janet Yellen zostanie ministrem finansów. Potencjalny wybór Joe Bidena na prezydenta jest również potencjalnym czynnikiem spadku dolara amerykańskiego w perspektywie średnio- i długoterminowej. Faktem jest, że Yellen, były prezes Fed, jest znany ze swojego miękkiego podejścia, a rynek może również liczyć na poważny pakiet bodźców. To z kolei oznacza, że ogromna ilość świeżo wydrukowanej waluty wejdzie na rynek, a to może zdewaluować dolara do pewnego stopnia.

Technicznie Wierzymy, że krótkoterminowy obraz pozostanie optymistyczny tak długo, jak transakcje EURUSD powyżej 1,1870 / 1900, a znaczny spadek poniżej 1,1800 uważamy za niekorzystny rozwój wydarzeń. Taki spadek neutralizuje obecny obraz EURUSD.

Ogólnie rzecz biorąc, EURUSD jest nadal w trendzie wzrostowym, dopóki nie handlujemy powyżej 1,1600, mimo że nawet spadek poniżej nie doprowadzi do katastrofy, ponieważ para walutowa nadal ma silne poparcie w okolicach 1,1400 / 1500:

Źródło: Admiral Markets MetaTrader 5. EURUSD, Dzienny, wykres. 21 sierpnia 2019 – 26 listopada 2020, stan na 22:00 (GMT) 26 listopada 2020. W 2015 r. eur/USD spadł o 10,2%, w 2016 r. o 3,2%, w 2017 r. o 13,92%, w 2018 r. spadł o 4,4%, a w 2019 r. – o 2,2%, czyli w ciągu pięciu lat spadł o 7,3%.

Odkryj światową platformę nr 1!

Admiral Markets oferuje profesjonalnym inwestorom możliwość handlu za pomocą spersonalizowanej zaktualizowanej wersji MetaTrader 5, która pozwala na handel na znacznie wyższym i bardziej dochodowym poziomie. Będziesz mógł porównać różne pary walutowe, aby zrozumieć, które z nich są atrakcyjne dla inwestycji, będą mogły uzyskać dostęp do danych handlowych w czasie rzeczywistym i więcej. Kliknij na baner poniżej i pobierz MetaTrader 5 Supreme Edition!

Ostrzeżenie o ryzyku: Poniżej znajdują się dodatkowe informacje dotyczące analiz, opinii, prognoz lub innych podobnych informacji (dalej “Analytics”) opublikowanych na stronie internetowej Admiral Markets. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych, należy zwrócić szczególną uwagę na następujące:

jest materiał marketingowy. Treści są publikowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie mogą być w żaden sposób interpretowane jako doradztwo inwestycyjne lub rekomendacja. Tekst nie został przygotowany zgodnie z wymogami prawnymi mającymi na celu promowanie niezależności badań inwestycyjnych i nie podlega żadnym zakazom rozpowszechniania badań inwestycyjnych.Każda decyzja inwestycyjna jest podejmowana przez każdego klienta niezależnie, podczas gdy Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z takiej decyzji, niezależnie od tego, czy jest ona oparta na treści artykułu, czy nie. W celu ochrony interesów naszych klientów i obiektywizmu analizy Admiral Markets ustanowił odpowiednie wewnętrzne procedury zapobiegające konfliktom interesów. Aby zapewnić, że wszystkie informacje są przedstawiane w sposób możliwie najbardziej przejrzysty, terminowy, dokładny i kompletny, Admiral Markets nie gwarantuje dokładności ani kompletności jakichkolwiek informacji zawartych w analizie. Podane dane odnoszą się do przeszłych wyników i nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników.Treść analizy nie może być interpretowana jako jasna lub dorozumiana obietnica lub zapewnienie Admiral Markets, że klient skorzysta ze strategii w nim reprezentowanych lub że straty poniesione w związku z nim mogą lub będą ograniczone.Wszelkiego rodzaju przeszłe lub symulowane instrumenty finansowe określone w treści treści nie będą uważane za jasną lub dorozumianą obietnicę, gwarancję lub zamiar Admiral Markets w odniesieniu do przyszłych wyników. Wartość instrumentu finansowego może wzrosnąć lub zmniejszyć, a zachowanie wartości składnika aktywów nie jest gwarantowane. Ceny usług świadczonych przez Admiral Markets są publicznie dostępne na stronie internetowej Admiral Markets. spowodować straty lub zyski. Zanim zaczniesz handlować, upewnij się, że w pełni rozumiesz wszystkie ryzyka.