Rubel rosyjski wygląda zbyt mocno. Przegląd dla 12.03.2021

Rubel rosyjski wygląda zbyt mocno. Przegląd dla 12.03.2021

12.03.2021

rubel rosyjski pozostaje silny nawet na tle dobrych pozycji dolara na światowym rynku walutowym. Kluczowym czynnikiem wyzwalającym dla wzmocnienia rubla jest nowa fala rajdu w ropie naftowej. Ponieważ rosyjska gospodarka pozostaje surowa w strukturze, a dochody budżetowe w wysokości ponad 60% zależą od przychodów z eksportu towarów, takie połączenia nie są zaskakujące.

Dolar w piątek, 12 marca, jest przedmiotem obrotu na 73,50 RUB i, ogólnie rzecz biorąc, zachowuje handel, ale nieciekawy zakres 73,50 – 74,50 RUB.

Euro jest warte 87,85 RUB, tutaj granice krótkoterminowych wahań są zawarte w ramach 87,75 – 91,00 RUB.

Dodatkowe wsparcie dla rubla zapewnia utrzymujący się pozytywny stosunek do ryzyka na globalnych platformach, a także obecność popytu na rosyjskie obligacje na rynku długu.

Decyzje giełdy moskiewskiej w sprawie wydłużenia czasu handlu par rubli przyczyniają się do zmienności wymiany: handel rozpoczyna się trzy godziny wcześniej niż zwykle, co pozwala szczególnie energicznym inwestorom mieć czas na odzyskanie przepływów wiadomości, zanim większość oferentów będzie w pracy.

Wszystkie inne równe pozycje rubla nadal wyglądają zbyt mocno, ponieważ nie było wewnętrznych powodów do optymizmu, presja inflacjonalna rośnie, a CBR wyraźnie nie zamierza podejmować działań nowych kroków wspierających gospodarkę.

Powrót do listyIncomp uwagi! 101 000 Financial Market Forecasts są prywatnymi opiniami autorów. Obecna analiza nie jest przewodnikiem po handlu. RoboForex nie ponosi odpowiedzialności za wyniki prac, które mogą pojawić się podczas korzystania z zaleceń handlowych z przedstawionych recenzji.